Ehituse projektijuhid jagasid hommikuseminaril kogemusi

01.02.2018

Normandia ehitustegevuse ja –valdkonna eest vastutav Priit Rebane osales ehituse projektijuhtidele suunatud seminaril. Hommikuseminari eesmärgiks oli väärtustada projektijuhtide tööd, rääkida huvitavatest projektidest ning anda neile ka mõtteid ning ideid, kuidas enda tööd veelgi paremini teha. Kuuendat korda toimunud seminaril keskenduti rohkem kogemuslugudele ning juriidikale – räägiti 2017. aastal valminud huvitavamatest projektidest ja anti nõuandeid, kuidas projektijuhtide tööd produktiivsemaks muuta.

Seminaril osalemisega täiendas Rebane nii enda kui ettevõtte teadmiste- ja oskuste pagasit teemadel:

  • millele peab pöörama tähelepanu juriidilisi lepinguid sõlmides;
  • kogemusi erinevate ehitusvaldkonna projektidest;
  • häid, tööd tõhustavaid, nippe oma ala tippudelt.

Suure Harmetile 26 845 m² moodulmajade tehase ehitamise kogemusloos avas Nordecon Betooni projektijuht Taavi Kaiv mahuka tootmishoone ehituse eripärasid ja tagamaid. Teises kogemusloos kõneles Merko Ehitus Eesti projektidirektor Tiit Joosti, kes on ühtlasi Aasta ehitaja 2010 ja Aasta ehitusinsener 2013, 4. trammiliini Tallinna Lennujaamani pikendamise projekteerimise ja ehitamise käigust. Selles projektis oldi silmitsi tõsiste insenertehniliste probleemidega ning lisaks oli vaja tagada ehituse ajal rongide plaanipärane liiklus.

Projektijuhi töö eeldab paljude osapooltega suhtlemist, kokkulepete tegemist ja ülesannete koordineerimist. Ott Saame Advokaadibüroost Concordia juhtis neil teemadel tähelepanu võimalikele ohukohtadele ning jagas mitut olulist õigusalast mõtet, mida projektijuhi töös silmas pidada. Lisaks räägiti valgustuse olulisusest ja selles tulenevalt kliendi rahulolust ning ehitusprojektide juhtimisest IPD meetodil (tellija, projekteerija ja ehitaja töötavad koos hoone kavandamisest kuni valmimiseni ja projektijuhtimine toimub n-ö avatud eelarve meetodil, mis aitab vältida projekteerimisvigu, objekti kiiremini valmis saada ja tekkivaid probleeme operatiivsemalt lahendada). Hommikuseminari lõpetuseks kõneldi ehitusprojektide edukast haldamisest, mille käigus ühtlasi jagati aastate jooksul tipptegijatelt omandatud kogemusi ja näiteid.

Kokkuvõtvalt võime tõdeda, et noppisime projektijuhtimise hommikuseminarilt palju kasulikke nippe ja uusi teadmisi, mida Normandia projektide juhtimises parendada või rakendada.

Normandia näeb järjepidevalt vaeva oma pädevuse ja kvalifikatsiooni tõstmisega ning pingutab, et hoomata omas töös ja tegemistes ehituse valdkonnas toimuvast suurt pilti. Seeläbi pakutakse oma klientidele kõrgetasemelist ehitusteenust.